Scenarij natjecateljskog zabavnog programa "Guinnessov show". Scenarij natjecateljsko-igranog programa "ball-ah-show"




GKU SO CC "Belorechensky SRTSN"

Natjecateljski zabavni program

LOPTA -

AH -

POKAZATI

"PODIJELITE - AH - POKAŽITE"

Cilj: stvarajući radosno, veselo raspoloženje.

Zadaci: odgojiti aktivnost, znatiželju, organiziranost;

razviti želju za međusobnom komunikacijom u opuštenoj atmosferi;

znati koristiti lopte u raznim igrama na otvorenom.

OKO oprema i materijali: audio oprema za glazbenu pratnju, prijenosno računalo, 2 radio mikrofona, baloni, dvije velike kutije za lopte, dvije velike torbe, 2 teniska reketa, bojice, pumpa za lopte, flomasteri u boji.

Tijek događaja.

1 voditelj: Dobar dan vama prijatelji

Pozdrav svima, naš zrak

Odletjet će do vas sada

Poslušan vjetru.

2 voditeljica: Ljubaznim, veselim,

Zdrava, pažljiva,

Svi, svi, tako divno.

(Šalje zračne pozdrave.)

1 voditelj: S vama sada želimo - igrati se.

Samo prvo morate imenovati

Predmet koji, naravno, svi znate

Uvijek unese radost u svaki dom.

2 voditeljica: Može biti različita zelena i plava

Ogroman, prozračan i vrlo lijep.

Može li ležati poput osušene mahune?

Tko je dosad pogodio, šuti.

Sada svi zajedno to izgovaraju naglas

Za dušo, što si letio, Winnie Pooh?

(Sluša odgovor, uzima balon.)

1 voditelj: Pa, naravno da je to zračni balon

Voljen i neposlušan svima.

A ako ste spremni igrati se s nama

Počinjemo sada

LOPTA - AH - POKAŽI !!!

2 voditeljica: Moramo se sada podijeliti u timove

A ovo je brže od pijenja vode. (Djeca su podijeljena u dva tima.)

S desne strane - naša momčad je Pyatachkov

Lijevo - tim koji imamo Winnie the Pooh,

Pa, navijači za čvrstinu.

1 voditelj: I tako, započinjemo našu emisiju.

A kako se zovete, prvo saznajemo.

Tko će dobiti loptu

Daće svoje ime što je prije moguće.

(Bacaju 2 lopte. Onaj tko je uhvatio loptu izgovara svoje ime i baca loptu sljedećoj.)

1. natjecanje "HEY YES CHECKS". Lopte se dijele svim sudionicima. Na zapovijed voditelja djeca napuhuju balone. Na ovom natjecanju pobjeđuje ekipa koja brže napuhuje sve balone. (Voditelji pomažu u vezivanju lopti.)

2. natjecanje "RADOSNA STAZA". U natjecanju sudjeluju dvije ekipe. Prvi igrači svake momčadi na zvučni signal trče do košare balona, \u200b\u200buzimaju jedan balon i vraćaju se svojim timovima. Uz pomoć svog balona pričvršćuju drugog igrača na sebe (balon je između igrača), i opet balonima trče do košare. Zatim uz pomoć lopti ostatak igrača prikače za sebe. Pobjednik je ekipa koja će prva sagraditi svoju smiješnu gusjenicu i uzeti sve lopte iz koša.
Djeca se igraju.

3. natjecanje "ZABAVNI PLESOVI". Za natjecanje djeca su podijeljena u parove. Svaki par dobiva balon. Zadatak je zadržati loptu između čela, plešući različite plesove. Pobjeđuje par koji najduže drži loptu.

4. natjecanje "BLIZANCI". Igrači trče u parovima, držeći balon između trbuha, zaobilaze prepreku i vraćaju se. Zadatak se može zakomplicirati držanjem lopti između leđa.

5. natjecanje "STRELJANJE". Dvije momčadi stoje jedna nasuprot drugoj, a između njih je kreda. Djeca bacaju lopte sa svoje polovice na polovicu protivnika. Na signal se naredbe zaustavljaju. Pobjednik je onaj na čijoj je strani manje lopti.

6 natjecanje ZRAČNI TENIS. Prvi sudionik u ruci ima reket za stolni tenis. Zadatak je staviti loptu na reket, otrčati do cilja i, nakon što zaobiđu prepreku, vratiti se. Svi članovi tima ponavljaju isto. Pobjednik je ekipa koja će brže izvršiti zadatak.

7. natjecanje "KENGURU". Svaki sudionik skače do cilja držeći loptu između koljena. Nakon što je zaobišao prepreku, vraća se i dodaje loptu sljedećem igraču.

8. natjecanje "ZHADINA". Na web mjestu leže mnoge lopte bez žica. Na sebi morate držati što više lopti: ispod majice, prikvačite ukosnicama, držite zubima za rep ili među prstima, stegnite kuglice rukama i nogama. (Vrlo smiješno, ne zaboravite fotografirati pobjednika.)

9. natjecanje "TOP - PAMUK". Za dva ili više sudionika lopta je vezana za nogu. Zadatak je zdrobiti protivničku loptu i spasiti svoju.

10. natjecanje "BARVEL" U velikoj vreći za smeće (prirodno nova)

odrezati donje kutove. To će biti rupe za noge. Jedan član tima popne se u vreću, gurne noge u rupe i rukama i leđima pridrži gornji rub torbe. Trebao bi nabaviti bačvu. Na zapovijed vođe, ostatak sudionika skuplja kuglice u "bačvu". Pobjednik je momčad s najvećim brojem lopti.

1 voditelj: Neka baloni
U rukama spretne djece
Pretvorite se u darove
Da svijet oko sebe učinim svijetlim!

Djeca flomasterom na kuglicama crtaju smiješna lica i daju ih jedni drugima.

2 voditeljica: Dečki, kuglice pucaju, ovo je jako tužno, došli smo na ideju da kuglice neće puknuti, nacrtajmo ih bojicama na asfaltu. (djeca crtaju)

Na kraju priredbe dijele se slatke nagrade svoj djeci !!!

Elena Grinchenko

Scenarij natjecateljski program igre za učenike srednjih, starijih i pripremnih skupina.

Vodeći: učitelj Grinchenko E.N., instruktor FC Polevik O.I.

Materijali i oprema:

Knjiga rekorda;

Diplome za sve prvake i momčadi;

Baloni (za svakog člana tima);

Grašak, 2 žlice i 2 identične zdjele;

Plastelin za 2 ekipe;

Stolice za sve članove tima;

Stol, stolice, zapisnici i olovke za članove žirija;

Mikrofoni za voditelje;

Sastav žirija:

Zamjenik Glava na VMR Lopatina N.I.

Fitness instruktor s podučavanjem djece plivanju Polevik N.L.

Odgajatelj Dronova A.N.

Olovo 1: Pozdrav dragi prijatelji! Drago nam je što vas vidimo na našem « Guinnessova predstava» (Vodi publiku gromkim pljeskom)

Olovo 2: Jeste li čuli za Knjigu rekorda Guinnessa? Sadrži nevjerojatan broj najnečuvenijih i nevjerojatnih zapisa ne samo ljudi, već i prirode!

Olovo 1: Jeste li ikada postavili prave rekorde? Ne? Tada danas imate priliku postati pravi rekorderi našeg programa« Guinnessova predstava»

Olovo 2: Dečki, znate li povijest pojave Knjige rekorda Guinnessa? Ne? Pa, reći ću vam sada ... za točno 1 minutu! Opa, i vjerojatno ću postati rekorder knjige rekorda Guinnessa pripovijedanjem priče o knjizi! Dakle, u subotu 10. studenoga 1951., Sir Hugh Beaver lovio je u području zvanom Sjeverna blato na jugoistoku Irske. No, lov je bio neuspješan, lovac toga dana nije mogao pucati u nekoliko Zlatnih plovila. Iste večeri lovci su shvatili da niti jedna referentna knjiga ne daje odgovor na pitanje je li zlatni plover najbrža ptica u Europi. Možda su lovci htjeli opravdati neuspješni lov. Tako se javila ideja o stvaranju knjige koja bi obuhvatila sve zapise svijeta.

Olovo 1: 1955. objavljen je 1. primjerak Knjige rekorda Guinnessa, koja je svoje ime dobila po izdavačkoj kući u kojoj je tiskana. To je sada najpopularnija knjiga na svijetu! Milijuni ljudi sanjaju da dođu na njegove stranice i naprave nevjerojatne zapise! Želite li se naći na stranicama poznate knjige? Pokušajmo onda!

Olovo 2: Moramo odabrati 2 momčadi, po 6 ljudi, koje sebe smatraju pravim prvacima. Momci, dođite ovamo k nama!

Olovo 1: (Obraćanje publici) Prijatelji, pogledajte, ipak su ovo pravi heroji, spremni napraviti nevjerojatne zapise. Pozdravimo ih! Imaju težak put da dokažu svoju okretnost i snagu! Ekipa koja dobije najviše bodova ući će u povijest programa« Guinnessova predstava» .

Olovo 2: Pa, krenimo s našim natjecateljski program... Molim vas da pažljivo slušate pravila postavljanja rekorda. Ali prvo, pozivam svaki tim da smisli ime!

Olovo 1: U međuvremenu timovi razmišljaju o imenu, želim vam predstaviti člana porota:___,___,.

Olovo 2: Timovi su sami smislili imena, mi se sastajemo - tim # 1 - ___, tim # 2. Rekord broj 1. Sada moramo identificirati rekordera koji će najdulje sjediti na stolici s podignutim nogama, a da si ne pomogne rukama. (Team token + osobni rekord)

Olovo 1: Dakle, timovi su se pripremili - započeli!

Olovo 2: Dobro! Evo našeg prvog rekordera, kako se zoveš? Čestitamo, zaslužili ste svoj prvi žeton za svoj tim!

Olovo 1: Vjerojatno ste na televiziji čuli ili vidjeli nevjerojatne ploče koje nas oduševljavaju; na primjer, duga tjestenina oko 2 km, izrađena u Italiji, ili ogromna torta visoka kao dvokatnica. Ljudi su činili ta čuda, sanjajući da uđu u Knjigu Guinnessa.

Olovo 2: A sada ćete pokušati postaviti sljedeći rekord! Zapis broj 2 "Valjak za kobasice s dugim plastelinom"... Svi ga trebaju razvaljati iz plastelina "Kobasica", povežite ga s cijelim timom. Uvaženi žiri usporedit će koji "Kobasice" je li duže?

Olovo 1: Predivno! Tim je postao rekorder. I ona zarađuje žeton.

Olovo 2: Pa, idemo na postavljanje sljedećeg rekorda. Rekord broj 3. Ovaj put momčadi će neko vrijeme morati ostati bez cipela! I trebate izuti cipele kako biste od njih napravili most. I opet će naš neiskvareni žiri odrediti čiji će tim cipela biti duži! Navijači, podržite timove!

Olovo 1: A sada smo postavili novi rekord i momčad ponovno dobiva žeton! Dobro napravljeno. Čestitamo!

Olovo 2: U međuvremenu su se timovi obuli, s publikom ćemo postaviti nekoliko rekorda! Snimak # 4 Dečki, znate li tko je bio najviši čovjek na svijetu? Pa, reći ću vam sada! Zvao se Robert Perling, živio je u Sjedinjenim Državama, visina u dobi od 22 godine bila je 2,72 metra. Ovo je div! Odaberite sada najvišeg dječaka iz publike!

Najviši dječak, dodijeljen mu je naslov "Guliver"

Najniža djevojka- "Palčica"

Olovo 1: Pljesak našim prvacima! Jesu li timovi spremni? Mi nastavljamo svoje natjecateljski program... Rekord broj 5 + osobni rekord. U knjizi Guinness snimljenda je jedna osoba uspjela stajati na jednoj nozi 34 sata. Mislim da i ti možeš stajati na jednoj nozi. Sada ste pozvani da stojite u pozi "Lastavice"a žiri će odrediti koja će momčad dobiti žeton.

Olovo 2: Evo još jednog rekordera koji je zaradio žeton za svoj tim.

Olovo 1: Pa, vratit ćemo se na stranice Knjige rekorda, u kojoj je obaviještena da se najduže ime sastoji od 622 slova! Zamislite kako je teško izgovoriti ga!

Olovo 2: Rekord broj 6 + osobni rekord. Otkrijmo koji od članova tima ima najduže ime.

Olovo 1: Čestitamo rekorderu i timu koji zaradi još 1 žeton! I prelazimo na sljedeće konkurencija postaviti novi rekord. Zapis broj 7 "Sakupljač graška"... Koji će tim prikupiti najviše graška razbacanog na stolu u 30 sekundi. Možete odjednom uzimati po 1 grašak!

Olovo 2: I opet će žiri odrediti tim rekordera!

Olovo 1: Čestitamo timu ___ što je zaradio još 1 žeton! Pa, prelazimo na konkurencija"Gure potisnik"Rekord broj 8 + osobni rekord! Pozvani su svi članovi tima koji će se sljedeći gurnuti balonom!

Olovo 2: Žiri je odredio nove prvake. Čestitamo timu ___ i ___ što su joj donijeli žeton!

Olovo1: U međuvremenu, žiri sumira rezultate i priprema se objaviti sve rekordere, želim apelirati na sve navijači:

Opet nam dolazi igra -

Dijelimo dvoranu na pola:

Lijevo "Da" uzvikivati

Točan odgovor "Ne".

Živi momci bez slatkiša

Jako loše, dosadno? Da!

Tu je bicikl

Što leti u svemir? Ne!

Možda heroj-sportaš

Skok na mjesec? Ne!

Svi stoje na crvenom svjetlu -

A automobili i ljudi? Da!

Mogu li dobiti crnu mačku

Nije viđeno noću? Da!

Pomorski brodovi

Mogu li ploviti kopnom? Ne!

Ručak može biti ukusan

Sirovi krumpir? Ne!

Možda vodeni pištolj

Pucati u žirafu? Ne!

Svibnja modni prsluk

Nositi za odmor? Da!

Moram kupiti kartu

Za putovanje tramvajem? Da!

Iz suhog ribnjaka

Hoće li se uloviti riba? Ne!

Voze li svi vlakovi

Samo na tračnicama? Da!

Možda vrlo stari djed

Vratiti se u školu? Ne!

Svi su odgovori dobri

Vrisnuli ste od srca.

Recimo zbogom

Da viknemo: "Doviđenja!"

Žiri proglašava rekordere i uručuje diplome svim sudionicima i timovima!











Tjumenjska regija. Hanti-Mansijski autonomni okrug.

Nižnjevartovska regija.

OPĆINSKA PRORAČUNSKO-OBRAZOVNA USTANOVA

"OKHTEURSKAYA OPĆA OBRAZOVNA SREDNJA ŠKOLA"

Scenarij

natjecateljski i zabavni program:

"Guinness - predstava"

Pripremila: Komalova Ljubov Aleksandrovna

2017. - 2018. akademska godina

Ciljevi i ciljevi:

upoznavanje djece međusobno na zanimljiv i zabavan način;

team building;

upoznavanje djece sa sposobnostima i sposobnostima ljudi prema "Guinnessovoj knjizi rekorda";

svijest o njihovim individualnim mogućnostima, njihovoj jedinstvenosti, težnja za samousavršavanjem;

razvoj kreativnih sposobnosti.

Materijali za natječaje:

    baloni, metrska traka;

    cijeli grašak (bolji grah - ne mrvi se), tanjuri (prema broju sudionika);

    cijeli komadi plastelina (prema broju sudionika), ploče za modeliranje;

    male igračke (lego), povez za oči (po broju sudionika), tanjuri (po broju sudionika);

    dvije žvakaće gume za svakog sudionika;

    mnogo novina, kinderyaytsa (po broju sudionika);

    a4 listovi, flomasteri (prema broju sudionika);

    teniske loptice, čaj ili drvene žlice (potonje kompliciraju zadatak) - prema broju sudionika;

    olovke s ravnom površinom na dnu (prema broju sudionika);

    zdjela vode, prozirnije čaše za mjerenje i žlice (prema broju sudionika);

    glazba za natjecanja;

U učionici postoje plakati: "Najdulja riječ", "Najljepši rukopis", "Najizvorniji pozdrav". Dečki iz razreda aktivno sudjeluju u pisanju određenih riječi i pozdrava. Preduvjet je naznačiti prezime, ime ispod napisanih riječi. Na kraju događaja žiri za sebe sumira rezultate natjecanja.


(Izlaze voditelji - učenici razreda).

Vodič 1: Dobar dan prijatelji!

Vodič 2: Drago nam je što ste vi i vaši roditelji došli na našu Guinnessovu predstavu!

Vodič 1: Guinnessov show je smijeh, humor i prilike za dobar odmor!

Vodič 2: Guinness - predstava su rekordi i pobjede, natjecanja i sretno!

Vodič 1: Guinnessova emisija program je za one koji su u prijateljskim odnosima glave.

Vodič 2: Guinnessov show zabavan je, edukativan i uzbudljiv program tijekom kojeg ćemo saznati tko je najbolji, najbolji, najbolji u našem razredu!
Vodič 1: Ova će se riječ danas čuti češće od ostalih. Dakle ... Zajedno. Guinnessova predstava !!!

Vodič 2: Dobro napravljeno! S tako aktivnim dječacima i djevojčicama možete sigurno pokrenuti naš program "Guinness Show"! I ovom prilikom, vaš gromoglasan pljesak!

Vodič 1: "Guinnessova knjiga rekorda" registrira dostignuća čovječanstva, kao i rekorde svijeta oko nas.

Vodič 2: I danas ćemo postaviti svoje rekorde. Ali naši će zapisi biti neobični i smiješni! I svatko će dobiti svoju medalju.

    natjecanje "Bumbar".

Pobjednik je onaj koji najdulje zuji.

( dodjeljuje se medalja"Dolshevsekh zujac »)

Voditelj 1: Bravo! Čestitamo pobjednicima i prelazimo na sljedeće natjecanje, ono se zove "Utrka čimpanzi". Tko je najbrži u našem razredu?

Vodič 2: Natjecanje Utrka čimpanze.

Igrači stoje jedan pored drugog. Na signal se nagnite prema naprijed i uhvatite gležnjeve. U ovom položaju, bez savijanja koljena, pomičete se do cilja i natrag. Pobjednik je onaj tko prvi tamo stigne. Ako netko pusti gležanj iz stiska, onda se mora vratiti na početnu točku i početi ispočetka.

(dodjeljuje se medalja« Brzi trkač panzana »)

Voditelj 1: Dečki, baš ste sjajni! Pa, mi nastavljamo s rekordima. Molim sudionike za sljedeće natjecanje!

Vodič 2: Natjecanje "Potiskivač »: do onda će bacati balon dalje.

(dodjeljuje se medalja "Giretolkatel")

Voditelj 1: Vrijeme je da otkrijemo tko je najagilniji među nama! Hajde, odvažite se na natjecanje!

Vodič 2: Natjecanje " Kombajn za grašak " : koji će za 30 sekundi skupiti u šalicu veći broj graška razbacanog na stolu. Dopušteno je uzimati po jedan grašak.

(dodjeljuje se medalja « Kombajn za grašak ")

Vodič 1: Natjecanje za najsmješnije, nasmijane, nasmijane dječake i djevojčice!

Vodič 2: Natjecanje " Dugogovornik ». Trebate viknuti zvuk "A" u jednom dahu. Pobijedit će onaj tko duže traje.

(dodjeljuje se medalja "Dugogovornik" )

Voditelj 1: Volite li vajati različite predmete od plastelina? Idemo!

Vodič 2: Natjecanje "Longplatenososiskokatator" : tko će najdužu kobasicu razvaljati iz komada plastelina za 30 sekundi

(medalja se dodjeljuje " Longplatenososiskokatatel ")

Voditelj 1: Jeste li umorni? Onda samo naprijed! Potražite igračke.

Vodič 2: Natjecanje "Tragač za igračkama" : tko s povezom na očima sakuplja više igračaka s poda u 30 sekundi

(dodjeljuje se medalja "Tragač za igračkama" )

Olovo 1 : Volite napuhavati gumu? Onda je ovo natjecanje za vas.

Vodič 2: Natjecanje " Napuhavanje žvakaće gume " : Za 30 sekundi trebate napuhati mjehur. Tko je dobio veći balon, pobijedio je.

(dodjeljuje se medalja « Napuhavanje žvakaće gume " )

Voditelj 1: Provjerimo koga imamo, možemo li brzo ponoviti zavrtanje jezika.

Vodič 2: Natjecanje « Ponavljač jezika twister " : koji će bez oklijevanja tri puta ponoviti zavrtanje jezika. Svaki sudionik ima svoj jezik(dodjeljuje se medalja « Ponavljač šablona ")

Voditelj 1: Volite li iznenađenja? Sad ćemo to provjeriti.

Vodič 2: Natjecanje " Rudar iznenađenja ": Tko može brže umotati igračku Kindersurprise u deset novina, a da novine ne pokida.

(medalja se dodjeljuje " Rudar iznenađenja »)

Voditelj 1: Sad pozivam momke koji vole crtati.

Vodič 2: Natjecanje « Oftalmolog ": koji u jednoj minuti flomasterom na papir navuče šestooki pupčić. Čiji je crtež smiješniji i originalniji?

(medalja se dodjeljuje " Oftalmolog " )

Vodič 1: Sljedeće natjecanje je za one koji se vole igrati žličicama za stolom.

Vodič 2: Natjecanje « Loptasta spojka ": koji će žličicom brzo podići tenisku lopticu sa stola ne koristeći drugu ruku.

( dodjeljuje se medalja « Kuglasta spojka ")

Voditelj 1: Dečki, je li netko pokušao držati olovku na dlanu? Provjerimo sada! Izaći!

Vodič 2: Natjecanje « Dugi držač olovke " : tko će za 30 sekundi prikupiti najduži lanac s spajalica

(dodjeljuje se medalja « Dugi držač olovke " )

Voditelj 1: Pa prijatelji, naš Guinnessov show je došao kraju. I ostalo nam je posljednje natjecanje.

Vodič 2: Natjecanje « Curenje u čamcu. " Pozvani ste spasiti brod koji tone - na određeno vrijeme izvlačite vodu iz jednog bazena u drugi s priručnim sredstvima, dok je dodirivanje samih limenki, njihovo podizanje i izlijevanje izravno zabranjeno. Tko izvadi više, pobjeđuje.

(medalja se dodjeljuje " Strugač ») .

Vodič 1: Na početku emisije održana su natjecanja:"Najdulja riječ", "Najljepši rukopis", "Najoriginalniji pozdrav". Žiri će pobjednicima uručiti medalje: "Pisac s dugim riječima", "Lijepi pisac", "Izvorni tvorac".

Vodič 2: Pa prijatelji, naš Guinnessov show je došao kraju. I želim vam poželjeti da se ne bojite isticati se od drugih, težiti pobjedama i pobjeđivati!

Opcije za uvijanje jezika:

Djed Dodon pjevušio je u dudu,

Dima Dima dodirnuo je lulu.

Dali su Varenki čizme,

Valenka - rukavice.

Kota Potap pljesnuo je šapom,

I mačka se utopila iz Potapa.

Barbara je radila džem,

Gunđala je i rekla.

Četiri mala crna, prljava malena glupača

Crnom su tintom nacrtali crtež.

Izuzetno čist.

Kapa nije ušivena u stilu Kolpakova,

Potrebno ga je prepakirati i nokautirati.

Osip viče, Arkhip ne zaostaje-

Tko će kome popušiti.

Osip Osip, Arkhip je promukao.

U svom dvorištu imamo dvorište.

Vrijeme je vlažno.

Ne možete ponovno razgovarati sa svim jezičarima,

nećete pretjerano pregovarati.

Trideset i tri broda su letjela,

to su učinili, ali nisu.

Senya nosi sijeno u krošnjama,

senya će spavati u sijenu.

Proračunska institucija Hanti-Mansijskog autonomnog okruga-Jugre

"Centar za socijalnu pomoć obiteljima i djeci" Rostok "

Odjel za rehabilitaciju maloljetnika s tjelesnim i mentalnim invaliditetom

Natjecateljsko - igrani program.

"Cooking show"

Sastavio:

glazbeni direktor

Bauer.L.M

Igrim

2013

cilj : Harmonizacija odnosa između roditelja i djece u procesu zajedničkih aktivnosti.

Zadaci.

1. Uspostavljanje emocionalnog kontakta između učitelja, djece i roditelja, stvarajući opuštenu atmosferu.

2. Promovirajte zdravo

  1. Njegujte ljubav, zahvalnost i poštovanje prema mamama
  2. Da bi se razvile kreativne i glumačke sposobnosti djece i roditelja, želja za organiziranjem praznika za voljene osobe.

Stvorite toplu moralnu klimu između majki i djece.

Pripremni rad: majke razgovaraju o predstojećem događaju, gdje mogu predstaviti svoja kulinarska remek-djela za natjecanje.

Izlazi redatelj. Na glavi mu je bejzbol kapa, slušalice, tablet ispod ruke. Sve kritički ispituje, provjerava i zapisuje na tabletu.

Producent.

Studio je spreman. Izvrsno. Operateri na mjestu? .... Kamere na meni .... Stop! Fiksno. Je li ton majstor spreman? Dajte nam čuvar zaslona

Glazbeni pljusak, zvuči pompa.

Narudžba. Pa gdje su domaćini? (gledajući na sat ). Tri minute prije zraka i ne možete ih izvući iz svlačionice. Ako je samo izlaz vježbati tamo gdje su zvijezde.

U redu, glavna stvar je scena gužve. (Ispituje sve, mijenja mjesta nekih gledatelja, a zatim se obraća publici). Odakle si? (Publika odgovara).

Dakle, djeca centra Rostok, njihovi roditelji i rodbina, ovdje slušaju. Čim se začuje zaslon s pozdravnim zaslonom, zapljeskajte - prijateljski, glasno, dugo. Čisto? Pokušajmo.

Da-a-a-a-a, rekli su da je to razumljivo. Na ruskom sam rekao da je to bilo zajedno, glasno, dugo vremena. Pokušajmo ponovo.

Čuva se čuvar zaslona, \u200b\u200bpublika plješće.

Dobro napravljeno. I tako je bilo tijekom cijele kuharske emisije. I tako snimamo sve uživo bez snimanja. Nakon natjecanja - pljesak, a nakon nastupa pljesku dodamo uzvike "BRAVO", "BIS"! Vježbamo.

Igra "Bravo - bis"

Redatelj dijeli dvoranu na 2 dijela. Na zapovijed vođe (podignite desnu ruku), desna strana viče "BIS"! Kad lijeva ruka, lijeva strana dvorane viče "BRAVO". Ako obje ruke, onda vičemo i tapkamo.

Igra se ponavlja nekoliko puta.

Proizvođač ... Fiksno. Ako ništa - dat ću vam signal, a vi stvarno ne razočarate. Čini se da je sve spremno. I evo prezentatora - Čuvar zaslona je nestao.

Čuva se čuvar zaslona, \u200b\u200bpublika plješće.

Vodeći 1 ... Dobar dan! Danas prvi put na svim TV ekranima naše zemlje i susjednih zemalja ... ... ..

Vodeći. 2. Pokrećemo ... Zabava .... Edukativna ... praznična super predstava ...

Zajedno ... "Kulinarska druženja".

Vodeći. 1. Prvo izdanje našeg programaposvećen međunarodnom danu 8. ožujka. I želio bih dati riječ ………. djeco. Molimo vas dobrodošli!

Zvuči glazba. Djeca izlaze.

1 dijete. Pozdrav, drage naše majke, bake, gosti!

2 dijete. Dopustite mi da započnem naš program sa sretnom porukom.

1 dijete. Danas neobičan dan

Sunce je sjajnije nego jučer

I osmijesi su ljepši

A djeca su sretnija.

2 dijete. Što se ovo događa?

Nije nam teško objasniti

Na vedar dan, 8. marta

Slavimo praznik majki.

1 dijete. Svi se dečki raduju

Čekam vaš dolazak

Želje, čestitam

Vrijeme je opet došlo.

Zvuči glazba, djeca izlaze, ustaju u polukrugu.

Dijete.

Danas je praznik! Danas je praznik!
Proslava baka i majki,
Ovo je najljubazniji odmor
dolazi nam na proljeće.

Dijete.

Ovo je proslava poslušnosti
Čestitke i cvijeće,
Marljivost, obožavanje -
Praznik najboljih riječi!

Djeca pjevaju pjesmu o dobrom raspoloženju.

Vodeći. 1 Hvala vam ljudi na čestitkama. Molim vas da zauzmete svoja mjesta u našem studiju. I nastavljamo naša "Kulinarska druženja".

Vodeći 2 ... I danas je poznati gurman i delikates, doktor kulinarskih znanosti, profesor kiselog kupusa Karp Seldereevich Govyazhev-Baranovsky, ljubazno pristao dati intervju.

Pojavljuje se profesor.

Vodeći. 2 Dragi Karp Seldereevich, ne mislite li da bi svečani stol trebao biti nešto drugačije od uobičajenog - svakodnevnog.

Profesor . Nesumnjivo.

Vodeći 2 Možete li, molim vas, našim sudionicima emisije dati nekoliko recepata.

Profesor ... Ovdje imam određene poteškoće. Činjenica je da osoba konzumira hranu od pamtivijeka.

Taj se običaj održao do danas. Svi jedu i to u pravilu voljno. Međutim, ako prehranom Moskovljana dominira srebrni oslić, sjevernjaci, posebno stanovnici Igrima, više vole sosvensku haringu.

Osim toga, u trgovinama prehrambenim proizvodima, kao što znate, postoje slučajevi kada nije uvijek moguće vidjeti artičoke, jastoge,

Vodeći 2 ... Karp Seldereevich još uvijek ima dva ili tri savjeta našim gledateljima.

Profesor ... Pa zapamti. Ne preporučuje se podgrijavanje hladnih zalogaja prije posluživanja. Suprotno tome, vruće jelo ne smije biti hladno. Posolite po ukusu. I posljednje, ali ne najmanje važno, nemojte koristiti kuharicu ... ... Samo zato što postoji internet.

Vodeći 2 ... Hvala vam na informativnom predblagdanskom intervjuu.

Profesor ... Uvijek mi je drago što svoje iskustvo prenosim na mase.

Vodeći 1 ... A sada je na našem kanalu još jedna glazbena skladba. I zvučat će u čast najnježnijih, dragih, šarmantnih dražesnih majki. Upoznajte grupu Shalunishki.

Dijete 2

Drage naše majke,

Izjavljujemo bez uljepšavanja:

Da je vaš odmor najviše,

Nama najradosnije!

Dijete 3.

Djeca su svi došla čestitati

Mama, baka, sestre.
Drago mi je zabaviti vas pjesmom.
Naš veseli dječji zbor.
Pjesma "Drage bake i majke".

Vodeći 2 ... Pa to je bilo samo šarmantno, ali vrijeme je da predstavimo naše goste. Dapače, naš nadležni žiri

(predstavljanje žirija)

Olovo 1 ... I tako najavljujem "Minutu slave" za naše sudionike. Svatko od njih dobit će ne samo dio slave, uspjeha, pljeska, već i nagrade.

Olovo 2

Danas nudimo svima pažnju i pregledamo remek-djela kulinarske umjetnosti, pripremljene brižnim rukama majki, baka i njihovih pomoćnika za natjecanje s potpisanim jelom "Želim jesti sve odjednom".

(kulinarska parada, Dijete i mama predstavljaju svoje kulinarske proizvode).

Vodeći 1. Od srca

Jednostavnim riječima

Dopustite nama, prijatelji, predstaviti sudionike našeg kulinarskog dvoboja.

1 dijete. Moja majka je najdivnija, najdraža,

Najljepša i najdraža, a zove se …………………

Pripremili smo naše jelo s potpisom (ime).

2 dijete ... Moja mama je najbolja

Kristalno se nasmije.

Njezine su ruke zlatne …………….

Njeno ime.

3 dijete. Na svijetu postoji sedam čuda

Otvorila sam osmu

Zovu ga mama

Njeno ime je ……………………

Pošaljite svoj recept s potpisom

4 dijete. Moja baka je poput princeze

Ona ne ide

Bilo koji posao može se nositi

Samo će odmahnuti rukom.

A njeno ime je …………………… ..

Pošaljite svoj recept s potpisom

5 dijete ... Iz maminog osmijeha

Naokolo cvjeta

Čak i vjetar, čak i oblaci

Bježi salto

A njeno ime je ………………

Pošaljite svoj recept s potpisom

6 dijete. Nježne ruke, nježna duša

Ne znam dosadu s njom

………………… .ovo je mama (moja sestra.

Pošaljite svoj recept s potpisom

7 dijete. Treba mi još zraka

Bez nje, kao i bez vode

Ne, nježnija na svijetu

Nema više šarmantne ljepote.

Ovo je vaša majka, a zove se ……………….

Pošaljite svoj recept s potpisom.

Olovo 1. Zahvaljujem sudionicima na predstavljanju njihovih specijaliteta. Naš porota ide na posao

Vodeći 2. Ili bolje rečeno, za kušanje. Zašto se smiješ?

Voditelj 1 Da, jer je ožujak. ... Došlo je proljeće

Olovo 2 .Jasno je i ožujak je pjesma!

Olovo 1 A ožujak je bajka!

Olovo 2 A ožujak je sve čudo i proljeće!

Olovo 1 A ožujak je svježina.

Olovo 2 A ožujak je praznik za drage i dražesne majke!
Olovo 1. Odmor je velik i svijetao
Danas u cijelom svijetu!
Slušajte, mame, slušajte!
Djeca vam čestitaju!

Pjesma "Ti si mama zaboravila sve"

Redatelj pokazuje natpise s riječima "Bravo" i "Pljesak"

Djeca čitaju poeziju.

Redatelj pokazuje natpise s riječima "Bravo" i "Pljesak"

Pjesma "Jabuke za mamu"

Redatelj pokazuje natpise s riječima "Bravo" i "Pljesak"

Vodeći 1 Želim vas upoznati s našim gostom. Upoznajte predstavnika škole rezbarenja za povrće i voće Arbuzov (Kulebyakova) Fyokla Ukropovna. Ljubazno se složila održati majstorsku klasu o ukrašavanju blagdanskih jela.

Održava se majstorska klasa. "Kako ukrasiti tortu"

Odjednom ...... trči u studio.manya ulazi s previjenom rukom .. Slobodnom rukom vuče rekvizite za igru.

Manya ... Dobar dan! Mogu li doći k vama? Štoviše, ionako sam već ušao. Recite mi, ima li ovdje danas natjecanja?

Vodeći. Da.

Manya. Fuj! Dakle, nisam se prevario. A onda tamo gdje ja ne gledam - djeca čitaju poeziju s papira. I želim se igrati.

Proizvođač. Stani, stani, stani ... Toga nema u scenariju.A tko si ti? Kako se zoveš?

Manya ... Zovem se Manya. Ja sam tjelesni manijak. Zašto šutiš? Ne boj se mene.

Proizvođač. Kako to razumjeti?

Manya. Pa, u tom smislu volim sudjelovati u raznim predstavama da bih igrao sam. Nedavno u "Velikoj utrci"sudjelovao, cool igra. Malo slomljen, ali ne mogu hodati ništa. Cijela naša obitelj je takva - i tata,i brat i sestra. A mama je najvažniji manijak igre.

Ona i njezina baka sada stoje ispod lonaca sa sokom, tko će koga nadvladati. Stoje tri dana. I rekla mi je, idi, igraj za mene i u moju čast, sine.

Majčin praznik je kako se ne igrati. Slažeš li se? Nazovimo onda naše natjecanje "Game-Mom-Mania!" U čast moje majke i časti vaših majki i svih majki na svijetu.

Proizvođač Ovo je ono što je. Molim vas napustite studio.

Domaćin 1. Čekaj, i da je ovo neočekivan zaokret u našoj emisiji i zanimljivo ime. Štoviše, u ovom studiju, na polju duhovitosti i improvizacije, obiteljski timovi roditelja i djece križaju svoje kuhare.A mi već imamo porotu.

Manya ... A sustav ocjenjivanja bit će neobičan. Na zidu vidite 2 obojena kruga - ovo je sredina budućeg cvijeća.

Za pobjedu, tim dobiva laticu za svoj cvijet, pobjednik će biti ekipa čiji će cvijet imati više latica.

Naredba "Šape" sakuplja latice - crvene.

Naredba Sunce je žuta.

Članovi žirija podići će kartone boje ekipe koja im se najviše sviđa.

Voditelj 1 Manya, možeš li nam pomoći oko natjecanja?

Manya. Sa zadovoljstvom. Uzeo sam sa sobom rekvizite. I evo popisa igara koje predlažem igrati.

Proizvođač. U redu u redu. Samo nećemo promijeniti ime. Dajte čuvar zaslona.

Začuje se pozdravni ekran, redatelj daje zeleno svjetlo. Publika plješće.

Manya ... Naša prva igra zove se Kidalovka (zakidushki). Predlažem se natjecati tko će brže kuhati kompot i juhu. Ovdje su proizvodi, ovdje su tave. Podijeljeni smo u dva tima - svaki ima po 2 majke s djecom. Trebate uzeti 1 predmet, otrčati do tave, staviti ga u njega i vratiti se svom timu. Jedan tim sakuplja proizvode za juhu, drugi za kompot.

(nakon štafetne utrke zbrajaju se rezultati - koliko su sudionici pažljivo izvršavali zadatak).

Vodeći ... Sada je vrijeme da testirate sudionike na njihovu erudiciju. Na svijetu postoje različite riječi; kotlet, juha, salata, slatkiši. Možemo reći da su ove riječi ukusne i kada izgovarate te riječi odmah možete osjetiti njihov ukus. Sada ćemo razgovarati o ovim slasnim riječima.

Izaberi točan odgovor.

Botvinya što je to;

Hladno zelena juha s kvasrm +

Vrhovi pirjani na maslacu

Pita od jabuka.

Brynza.

Sir od ovčjeg mlijeka +

Devino mlijeko.

Lagman.

Rezanci s mesom +

Pečena goveđa kriška.

Napitak od dinje.

Ritchie

QPie s mesom +

Mala pita s ribom.

Salata od škampa.

Artičoka (povrće)

Šaran (riba)

Kaki (voće)

Pistacije (orašasti plodovi)

Kuhana svinjetina (meso)

Cipal (riba)

Keleraba (povrće)

Lubenica (bobica).

S njemačkog jezika ova se riječ prevodi kao "kruh i maslac" Što to može biti (sendvič).

Kviz "Recepti"

Igrači moraju odgovoriti koja se jela mogu pripremiti od navedenih sastojaka.

Riža, mrkva, luk, suncokretovo ulje, janjetina.(Pilav.)

Gljive, luk, krumpir, vermicelli, sol, voda, začinsko bilje.(Juha od gljiva.)

Mljeveno meso, luk, jaja, sol, papar.(Kotleti.)

Meso, krumpir, luk, mrkva, repa, kupus, sol, papar, voda.(Boršč.)

Brašno, jaja, kvasac, maslac, šećer.(Lepinje.)

Krupica, mlijeko, šećer, maslac.(Kaša.)

Majoneza, jaja, riblje konzerve, luk.(Salata od mimoze ".)

Riječ porote.

Manya. A sada provjerimo koliko su brze naše "ljubavnice".

Štafeta "Konobari"

Igrači moraju nositi plastičnu čašu od početne crte do ciljne crte pomoću dvije olovke. Zadatak je to učiniti brzo, bez nabiranja stakla.

Riječ porote.

Manya. Čuje se aplauz za "najbolju domaćicu".

Redatelj pokazuje natpise riječima "Pljesak"

Vodeći Sljedeće natjecanje testirat će vašu koheziju.

Igra "Recept za jelo".

Riječ porote.

Redatelj pokazuje natpise riječima "Pljesak"

Manijeva telefon je zazvonio.Pozdrav mama što se dogodilo ... Tako su pozvani na televiziji da prikažu obiteljski doručak. Pa već trčim.

Možete poludjeti! Uskoro ću trčati. Želim ući u novu brzinu.

A već ste se pokazali kao pravi znalci kuhanja. Žiri treba samo procijeniti stanje. Svim ženama čestitam praznik.

Lišće.

Vodeći 1 ... Naša emisija ponovno je u eteru, a mi, njezini domaćini ...

Vodeći 2 A krajnje je vrijeme da cijenite majstorska djela majki i njihovih pomoćnica. Molim žiri da proglasi pobjednike natjecanja "Želim jesti sve odjednom". Ovu počasnu titulu osvojilo je jelo s potpisom …………., Izradio…. (ime, prezime majke), kojem se dodjeljuje nagrada.

za originalni dizajn

za originalni recept

za "zlatne olovke")

zbog hrabrosti koja se pokazala kod štednjaka

za strpljenje i rad

za hrabrost koja se pokazala u isporuci jela s potpisom u središte

Redatelj pokazuje natpise s riječima "Pljesak".

Vodeći .1. I za kraj, drage majke i bake žure vam još jednom čestitati sa svojom djecom. Upoznajte grupu "………………" s pjesmom "Hvala mama"

Pjesma "Hvala ti mama"

1. domaćin. Kognitivno ...

2. vođa. Zabavno ...

1. domaćin. Inteligentan ...

1. domaćin. Emisija "Kulinarska druženja"

2. vođa. Proglašavamo ga zatvorenim.


"Nije dosadna predstava".

Posveta srednjoškolcima učenika 8. razreda.

Pažnja! Pažnja! Tek danas i tek sada, samo ovdje i samo ovdje vidjet ćete smiješnu, smiješnu, zapaljivu predstavu! Molimo vas dobrodošli!

Filmska ekipa iz Moskve na dosadnom kanalu MKOU SOSH # 3!

Ekrani se rastavljaju, a iza njih istrčavaju novinari u kostimima klauna. Glazba iz crtića "Bremenski muzičari"

("Svratili smo na sat vremena").

Pjesma: Cijeli svijet je u našim rukama,

Mi smo zvijezde kontinenta

Razbijeno na sitnice

Prokleti konkurenti.

Svratili smo na sat vremena.

Zdravo! Dobar dan! Zdravo!

Hajde, volite nas uskoro!

Veoma ste sretni!

Hajde, svi zajedno

Objesite uši!

Bolje na dobar način

Pljesni rukama!

Novinari se raziđu ostavljajući Dimu i Innu.

Inna: Pozdrav, zdravo dragi naši gledatelji! Da, da, doista smo iz Moskve, dopisnici smo i danas smo vam došli čestitati početak nove akademske godine!

Dima: Puno smo čuli o vašoj školi, posebno o 8. razredu. Rečeno nam je da ovdje uče najjači, najsmjeliji, najšarmantniji i najsmješniji! Ali sada su vjerojatno tužni - uostalom, srednjoškolci moraju postati tek danas, nakon naše inicijacije!

Inna: Postalo nam je zanimljivo i odlučili smo provjeriti jesu li učenici 8. razreda stvarno onakvi kako kažu. Sad ćemo poslati naše dopisnike da im izađu u susret i uvjere se u sve. I najvjerojatnije će najbolji biti nagrađeni, a svi će dečki biti inicirani u srednjoškolce. Sada ćemo vidjeti sažetak programa.

Dopisnici naizmjence izlaze iza ekrana i predstavljaju svoju kolumnu.

Lisa: Zovem se Lisa Schwarzenegger. Danas ću ići u dječake 8. razreda. Da vidimo koliko su jaki.

Maša: Ja sam Maša Militionerova. Idem testirati sposobnosti vozača amatera 8. razreda.

Inna: Ja sam Inna Delovaya. Dirigiram sportskim vijestima. Danas će se među učenicima 8. razreda održati natjecanja u sportskom plesu i plesnoj izdržljivosti. Pitam se tko će pobijediti? Ostani s nama.

Julia: Ja sam Julia. Sad ću otići do naših šarmantnih, brižnih, nježnih - djevojčica 8. razreda. Zašto to kažem? Ostanite s nama i sve ćete saznati!

Inna: Opet ja. Dugo sam se pitao koji je od vas najšarmantniji. I onda sam se sjetio: o kome se najviše šali, u kojoj je on uvijek u smiješnoj situaciji? Naravno, ovo je Mali Johnny! Da vidimo tko je od vas najpopularniji u razredu!

Dima: Najnebanalnije, najzanimljivije, najneobičnije ... Tko je ovo? Saznat ćemo na kraju naše emisije, naravno! Pratite razvoj događaja!

Julia: Najtoplija, najzapaljivija! Vau! Naravno, učenici 8. razreda! Dolazimo k vama!

Svi zajedno: I, napokon - tko je najsmješniji u našoj zemlji? Tko je najsmješniji i najobičniji joker! Ostanite s nama i saznajte sve!

Svi se raziđu. Dima i Inna ostaju.

Inna: I sad, mislim da je vrijeme da vam predstavimo naše junake prilike. To su ljudi koji su ozbiljni i odgovorni za svoje studije ...

Dima: ... I to ne baš ozbiljno i odgovorno ...

Inna: To su momci i djevojke koji uvijek aktivno sudjeluju u životu škole ...

Dima: ... I mirno sjedeći u kutu ...

Inna: Jednom riječju, to su najobičniji studenti. Ali danas će postati ne samo studenti, već i srednjoškolci!

Dima: I razrednici 8. razreda će nas s njima upoznati. Pozdravimo ih!

Razrednici predstavljaju šaljivu razrednu putovnicu i ukratko opisuju svakog učenika.

Inna: Zamolit ćemo sudionike da zauzmu svoja mjesta.

Dima: Ali nismo došli sami kod vas.

Danas je praznik, svi bruje

Zvijezde se žure da vam čestitaju.

Sve će biti super, bez obmana -

Zvijezda ekrana pjeva za vas!

(Razred 9).

Dima i Inna izlaze.

Inna: Ipak, kakav divan, veseo praznik - početak školske godine! Dima, što ti misliš?

Dima: Naravno, smiješno! Ali mislim da je vrijeme da svoje dopisnike pitamo što su uspjeli doznati za to vrijeme.

Inna: Oh, naša dopisnica Lisa Schwarzenegger u kontaktu je s nama. Lisa, jesi li spremna?

(Zvuči glazba "King of the Ring", Lisa izlazi mašući ogromnim čekićem na napuhavanje, baca čekić u stranu, dobiva improviziranu čeličnu šipku i lako je savija u prsten, baca u stranu).

Inna: Lisa, jesi li spremna?

Lisa: Da, Natasha. Sad sam s dječacima 8. razreda i tražim najjače. Zašto ste izabrali dječake, pitate se? Mislim da moraju potvrditi da su budući muškarci, to govori samo za sebe. Već sam uspio odabrati najjačeg. A sada ćemo odabrati jednog od njih. Molim te, dođi ovamo. Mislite li da ćemo sada podići uteg? Ne ne! Ne pogađajući - djevojko! Odaberimo djevojku koja vam se sviđa iz publike. Sad će svirati glazba, tko god dulje drži djevojku u naručju, taj je pobjednik. Počnimo!

(Natječaj "Najjači").

Inna: Hvala ti, Lisa. A sada, dragi gledatelji, pozivamo vas da pogledate jesensku kolekciju Couturier Koftenkin. Ova je kolekcija posebno prilagođena vašoj školi - novi modeli radne odjeće za specijalizirani trening:

Željeli bismo vam skrenuti pažnju model radnog odijela pogodan za vodoinstalatere, jer se uopće ne zaprlja; za ekologe, jer se ne smoči; za zidare, jer je vrlo izdržljiv. Ovaj model izrađen je prema posljednjoj modi. Oni koji to žele mogu je nositi na bilo kojoj zabavi. I što je najvažnije, obratite pažnju na džepove - ima ih mnogo! Vrlo je ugodno!

(ovaj model je napravljen od platna, zalijepljeni su džepovi raznobojnih salveta)

pred vama je lagana haljina za inženjere zaštite okoliša, opremljena antenama za lakšu komunikaciju s svemirom.

(haljina je izrađena od laganih marama, zalijepljene su antenske cijevi, na glavi je šešir s antenama).

ovaj je model za školarke, posebno za zabave. Uzeli smo zvijezde s neba, utkali ih u običnu žicu, od žica i ove luksuzne kose. Obratite pažnju na rukavice - djevojke više ne trebaju raditi manikuru.

(Glavni element ovog kostima su rukavice s lijepljenim noktima).

sljedeći model su kućni ogrtači za stolare i slikare. Prvu koju nisam sašila, već slikala. Po mom mišljenju vrlo pristojno. A drugoj sam dao proljetnu verziju i obrubio je cvijećem. Nemojte misliti da je to nešto osobno.

(Prva halja je bijela, obojena raznobojnim mrljama, druga je tamna, s cvijećem našivenim po cijelom polju).

Dima: I pitam se što je nova Marija naučila?

(Maria izlazi na zvuk motora motora.)

Maša: Da, Dima. U radionicama sam budućih automehaničara 8. razreda. Među njima ima i djevojaka! Gledam ih kako kopaju u motore automobila. Znate, u tome su dobri. Ali pitam se mogu li voziti automobile? Želite to provjeriti? Pitam ovdje dva najbrža automehaničara! Među vama ćemo sada odabrati najbržeg. Dobivate dva automobila. Tko ih brže odvede na start, pobijedit će.

(Natjecanje "Najbrže").

(Inna Delovaya na scenu izlazi s telefonom u rukama uz zvuk publike).

Posao: Da, Dima. Za svoju rubriku odabrao sam 8. razred. Mislim da je ovdje najviše atletskih dječaka. Uspješno su mi to dokazali i dokazati će i vama, dragi gledatelji. Dakle, sportske vijesti. Danas se dječaci natječu u plesu! Moraju pokazati najnevjerojatnije plesne pokrete. Tko će plesati sve bolje i bolje? Svi, pazite ih! Sada ćemo nastaviti s zadatkom. Ali za to sudionicima treba grupa za podršku - to će biti njihovi učitelji u učionicama! Zamolimo ih da izađu na pozornicu! (Dečki počinju plesati). Mislimo da su razrednici svoju djecu naučili svemu, što znači da i oni sami to znaju učiniti bolje. Morate ponavljati pokrete momaka što je bliže moguće. To je nemoguće bez pljeska!

(Natječaj "Refleksija"). Klasa broj 10.

Inna: A u posjet vam je došla neobična osoba! Upoznajte Davida Cooperdfielda!

Zvuči glazba. Mađioničar izlazi, raširi pokrivač, povuče ga natrag - pojavljuje se pomoćnik; mađioničar napravi još nekoliko trikova s \u200b\u200bpojavom i nestankom asistenta. Nakon što mađioničar baci čaroliju na asistenta, ona legne na dvije stolice, mađioničar je pokrije, ukloni jedan stolac ispod nogu, napola visi u zraku. Vraća stolicu na mjesto - povlači pokrivač. Asistent ustaje i odabire sudionike za sljedeći trik iz publike. Postavljaju se u obliku "bunara", stolice se uklanjaju, sudionici ostaju u položaju bunara. Svi padnu kad ih magičar raširi rukama. Svi se klanjaju.

Inna izlazi i obraća se Dimi.

Inna: Bravo, Dima! Zazvonio mi je telefon! Tko govori?

Dima: Slon!

Natasha: Ne, to je Yulia. Julia, što se dogodilo?

Julia: Možete li zamisliti situaciju! Sada će biti natjecanje u kojem sudjeluju samo djevojke. I zove se - ekološki. Djevojčice u 8. razredu doista brinu o okolišu i koriste ga vrlo racionalno. Kako? Uvjerite se i sami. Treba mi šest djevojčica, po 3 iz svakog razreda. Ispale su dvije momčadi. Pred vama su dvije zdjele: prazna i puna. Morate prebaciti vodu iz pune posude u praznu. Tko to učini brže i ulijeva manje vode, pobjedit će. Počnimo! ... Pobjednici će dobiti nagradu! Posjetili smo djevojke, sada ih upoznajte - razred 11.

(Razred 11).

Anya: A sada se igramo s publikom. Treba mi pet parova: dječak i djevojčica. Par iz razreda 10 pomoći će mi objasniti uvjete natjecanja. Galantni mladi ljudi, hodajući s djevojkom uz cestu nakon kiše, vide veliku lokvu koju nije moguće izbjeći:

To rade dječaci iz 11. razreda (guraju se u lokvu).

A to dječaci rade od 10. (sprej).

Što ćete učiniti, dragi gledatelji?

(Igranje s publikom "Najgalantniji"). Klasa broj 9.

Inna: Ali mislim da su najšarmantniji od svih momaka dječaci iz 8. razreda. Ovdje pozivam četiri osobe (po 2 iz svakog razreda). Testirat ćemo njihov šarm. Evo vašeg paketa. Trebali biste prikupiti što više ženskih suvenira.

(Natječaj "Sa svijetom na žici").

Inna: I još dva mladića dobit će još jedan zadatak. Pobjednik je ona koja stavi više djevojaka u ove krugove oslikane na podu. Vaše vrijeme je ograničeno!

(Natjecanje u igri „Okupi djevojke u krug.“ Za ovo natjecanje možeš uzeti obruče i u njih sakupljati djevojke).

Dima: Osobno želim pronaći najneobičniju i najtalentiraniju djevojku među djevojkama iz 8 razreda. Trebam dva sudionika iz 8. razreda. Najteža mi je sposobnost crtanja. Mislim da su umjetnici neobični ljudi, jer koliko je ideja, izuma, maštarija i domišljatosti potrebno da biste sve pravilno nacrtali, slikali, pa svima objasnili što ste nacrtali. A ne mogu svi! Ali sada ćemo među djevojkama pronaći najtalentiraniju. Pokazat će svoje sposobnosti, samo u malo kompliciranoj verziji. S boksačkim rukavicama trebate nacrtati smiješnog klauna. Pobijedio je brži! I pobjednik dobiva nagradu!

(Natjecanje u igri "Nacrtaj klauna"). Klasa broj 10.

Julia (istrčava): Što sjedimo, koga čekamo? Vjerojatno dosadno? (Silazi do sudionika) Upomoć, mi smo u plamenu! Dječaci iz 8. razreda su tako vrući! Vau! Želite li vidjeti? Tada nazovem četvero ljudi, po dvojicu iz razreda. Tko pleše vruće i zapaljivije, pobijedit će.

(Natječaj "Najtoplije"). Pogledajmo sada profesionalce!

(Razred 11).

Dima: Vrijeme je da se izvrši izvještaj. Pobjednici svih natjecanja, izvolite na pozornicu! Pobjednika ćemo odabrati na temelju pljeska publike. Pljeskajte samo jednoj osobi! Vi ste naš najkul i najbolji pobjednik. Čestitamo!

Inna: A sada dolazi najsvečaniji trenutak - trenutak posvećenosti. Prije samo pet minuta, vi ste bili samo studenti. A sada vas uzimamo u svoju obitelj. (Predstavljanje znački srednjoškolaca).

Dima: Sada ste srednjoškolci i ogromna odgovornost pada na vaša ramena - zaštititi čast i dostojanstvo naše škole uvijek i svugdje.

Inna: Gledajući vas, ljudi će suditi o našoj školi. Budite uvijek na vrhu! Napokon, naša škola je najbolja - da! Najljepše - da! Najljubaznije - da!

Inna: A za vas će, dragi gledatelji, zvučati vremenska prognoza.

Dima: Slušajte i gledajte dugo očekivanu vremensku prognozu za cijelu godinu. Zemlja je turobna i oblačna.

(Uz glazbu, 2 učenika izlaze s velikim oslikanim oblacima u rukama, plešu jedan do drugog.)

Ples oblaka.

Inna: Iznad škole Kambulat možete vidjeti da se oblaci razdvajaju i pojavljuje se sunce.

(Oblaci se razdvajaju. Izlazi djevojka s ogromnim oslikanim suncem od kartona u rukama. Svira glazba "Sunrise").

Dima: A gdje je sunce, tu su i osmijesi!

(Dopisne djevojke izlaze s oslikanim osmijesima u rukama).

Pa neka osmjesi budu u našoj školi ne godinu, već puno, puno godina!

Završna pjesma svih sudionika (glazba pjesme grupe "Strelki" "Seksualna revolucija").

Dani prolaze

Živimo zajedno u školi

A mi volimo školsku kuću.

A ako moraš otići

Sjećate li se škole na putu

Uvijek dođi ovamo!

Divna pjesma

"Naša škola je jednostavno super!"

Neka prijateljstvo čuvaju godinama

U srcima momaka i djevojaka

Neće biti prepreka za prijateljstvo.

Dijelite radost s prijateljem,

I tuga će biti na putu -

Dođite da pomognete svom prijatelju.

Refren: A mi smo uvijek s vama zajedno

Divna pjesma

Pjevat ćemo s cijelom našom grupom:

"Naša škola je jednostavno super!"